Diving Safari from Dahab

Diving Safari from Dahab

In addition to the shore diving, we organise all-day diving safari by camels (only from Dahab!), 4WD jeeps or by boat to remote, less crowded sites.BOAT DIVING SAFARI - from Dahab

There was no harbor and no boats like 10 years ago. It was very easy to just dive from the shore around Dahab.

Ras Abu Gallum
Gabr el Bint: Gorgonie

From the 1999 is possible make boat safaris in Dahab. We can visit farther locations, which are in the open sea or along the coast.

Gabr el Bint or Ras Abu Gallum national parks are the most popular and still untouched. This two locations was accessible before only by camels. They are 40-50 minutes from Dahab by diving boat. Napoleon Reef and Forth Island are 10-15 minutes from harbor, we can easy access them by glassboat or RIB boat.

Většinou již brzy ráno odesiláme lahve na loď, případně i výzbroj potápěčů, pokud je připravena v bedničkách. Potápěčí pak přijíždějí po snídaní kolem 7:30 do malého přístaviště (vojenské molo) na jihu Dahabu a kolem 8 hodiny se vyplouvá. Plavba na obě lokality trvá asi hodinu. Obvykle se tam provádějí 2 ponory, mezi nímiž¨je přestávka na oběd a šnorchlování. Návrat okolo 16:00 do Dahabu.

Lodí na Gabr el Bint

Tato lokalita je nejčastější destinací lodních safari z Dahabu a zaroveň nejzajímavější a nejkrásnější místo v okolí Dahabu. Plavba na jih, většinou s větrem, trvá kolem 45 minut, takže již během ní si můžeme připravit výzbroj a vyslechnout briefing. Po vyvázaní lodi k zakotvené bóji se může skákat do vody. Druhý ponor je veden podél stěny na druhou stranu od lodi. 
Někdy, pokud to dovolí počasí, může loď přeplout na další zajímavou lokalitu zvanou Fan Forest (Vějířový les) s hlubokým kaňonem, který se nachází asi 800 m na sever od kotviště. Tolik obrovských gorgonii po hromadě jsem doposud nikde v Rudém moři neviděl. Tady loď nemúže kotvit, takže se vrátí k boji a po 45 minutách opět připluje pro potápěče.
Návrat proti vlnám a větru bývá obtížnějším, některým však přináší mnoho radosti houpání na přídi.

Lodí na Ras Abu Gallum

Zájemcům o potápění na Ras Abu Gallum doporučujeme většinou safari na velbloudech. Plavba na sever proti vlnám a větru je poněkud obtížnější a trvá déle, a je téměř nemožná za horšího počasí. Loď většinou zakotví v malém zálivu a ponory se vedou na dvou místech v závislosti na počasí.
Návrat s větrem v zádech už bývá snažší a rychlejší.

Potápěčská safari Dahab: loď Ganet Sinai
Pod hladinou

Detail

PLANET DIVERS

» Planet Divers Dahab

RSS feed

Exchange Rate


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect