Diving Safari from Dahab

Diving Safari from Dahab

In addition to the shore diving, we organise all-day diving safari by camels (only from Dahab!), 4WD jeeps or by boat to remote, less crowded sites.JEEP SAFARI - Ras Mamlakh (Mamlach)/Nabq

There are also interested dive sites further north or south from Dahab. It is to far for camels, but you can easily reach this sites by four wheel drive jeep.

Diving Safari Ras Mamlakh (Mamlah)
Jeep Safari - Nabeq
Diving Safari Ras Mamlakh (Ras Mamlah)

Ras Mamlakh (Mamlach)

On the north about 60 km from Dahab is Ras Mamlakh (Mamlach). Excellent site visited rarely. Probably we are the only diving center from Dahab, who organized jeep safari to this spot. There is also an interesting, but dangerous cave, explored by our tec- and cave divers.

Mys Ras Mamlach se nachází asi v polovině cesty mezi Dahabem a Nuweibou. Múžeme se tam dopravit z Blue Hole přes Ras Abu Gallum na velbloudech a dále asi 10 km beduínským pickupem. Pohodlněji je to však džípem Toyota Landcruiser z Dahabu prašnou cestou přes hory a nepříliš malebnou oázu Bir Sehrir.
Málo navštěvované, odlehlé místo, kam téměř nikdo z Dahabu nejezdí. Občas sem přijedou potápěči z Nuweiby. Mys je charakteristický vysokým antenním stožárem. Na pobřeží tu najdeme asi tři pukliny široké téměř metr a půl a dlouhé 20 až 30 m vyplněné mořskou vodou. Údajně se vytvořily po zemětřesení v roce 1994 nebo 1993, to si už beduíni přesně nepamatují. Přímo vybízí k průzkumnému ponoru. Jak jsou hluboké? Co tam je dole…? 
A o menší písčité jámě vykládají beduíni, že během zemětřesení sa tam propadnul pasoucí se velbloud. Teprve po několika dnech se povedlo ho vytáhnout. Z jižní strany mysu je písčitá pláž s lagunou a snadným vstupem do vody. Skalnaté svahy příkře klesají do hlubiny. Skály jsou porostlé množstvím korálů, především měkkých bujících v proudech omývajících mys. Svah je rozbrázděn množstvím kaňonů a štěrbin. Potkat tu můžeme občas i větší ryby jako napoleona, barakudu a také želvy.

Kousek na jih se nachází hluboká podmořská jeskyně. Potápění v ní je povolenou pouze certifikovaným jeskynním potápěčům. Její tvarování s množstvím slepých kavern a nebezpečí rychlého zakálení vody je pro nezkušené přímo zradné. Údajně v 90-tých letech tam byla skupina 14 rekreačních potápěčů. Polovina se šla potápět do jeskyně, když se nevraceli, ostatní se tam rovněž potopili, aby je hledali – nikdo se už nevynořil.

Nabeq

Going south we can visit Nabeq National Park.
Jeep Safari
Camel Safari

PLANET DIVERS

» Planet Divers Dahab

RSS feed

Exchange Rate


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect